



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.16 mm |
| Width | 6.48 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 3.3 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 2.7 kHz |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 2.1 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 1 mV/µs |
| Operating Supply Current | 1.4 µA |
| Input Bias Current | 25 pA |
| Max Supply Current | 3 µA |
| Dual Supply Voltage | 3 V |
| Output Current per Channel | 1.5 mA |
| Gain Bandwidth Product | 2.7 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 150 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.1 V |
| Voltage Gain | 113.98 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 2.7 kHz |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 120 dB |
| Amplifier Type | Ultra Low Power Amplifiers |
| Input Voltage Noise Density | 185 nV/sqrt Hz |
Stock: 48
Distributors
pcbx
Unit Price$5.03652
Ext.Price$5.03652
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.03652 | $5.03652 |
| 10 | $3.89999 | $38.99990 |
| 25 | $3.66530 | $91.63250 |
| 50 | $3.44470 | $172.23500 |
| 100 | $3.30386 | $330.38600 |
| 300 | $3.18242 | $954.72600 |
| 500 | $3.06544 | $1532.72000 |
| 1000 | $2.99167 | $2991.67000 |
